Aldri åpenbart - men sterkt og hørbart

Mange i norsk bluesmiljø vil kjenne Blue Bombers med frontmannen og vokalisten Tor Wold, verdens eneste strupeløse! bluessanger. Nå er Tor ute med egen CD.

I tillegg til vokalen, har han også selv stått for tekster og musikk. Tor Wold framfører sin blues med klassisk spiserørstemme, den særegne ”rapende” stemmeteknikken som enkelte laryngektomerte har lært å bruke. Med årelang trening, musikalitet og spilleglede har han utviklet denne teknikken på en virtuos og finslepen måte. 

Opplev en prøvesnutt av Tor Wolds musikk - utdrag fra i alt seks av CD-ens ti melodier veksler tilfeldig hver gang du klikker på linken her

Ønsker du å høre mer, kan du bestille CD-en på mail fra vårt sekretariat. Da støtter du samtidig oss i Munn- og halskreftforeningen. Pris pr stk for 1-3 CD-er er kr 100,00 pluss porto kr 30,00. Pris for større antall etter avtale.

 

På kalenderen

16. - 17. oktober 

Årets kurssamling for Munn- og hals-kreftforeningens likemenn er planlagt helgen uke 41. Sted er foreløpig ikke ... (les mer)

 

13. - 14. november

Høstens samling for tillitsvalgte fra lokalavdelinger og landsmøtevalgte komiteer og utvalg er planlagt til helg ... (les mer)

 

Aktuelt

Lokal brukerrepresentasjon forutsetter aktive organisasjoner på lokalplanet. Da må funksjonshemmedes organisasjoner settes i stand til å skolere dem som skal fylle rollene som brukermedvirkere. Det vil kreve en tilskuddsordning lokalt, mener FFO.

 

En regjeringsoppnevnt arbeidsgruppe har foreslått å fjerne særfradragsordningen for store sykdomsutgifter. Det reagerer vi svært negativt på! Forsvinner denne ordningen vil det bli dyrere å være syk og funksjons-hemmet i Norge.

 

Mange i norsk bluesmiljø vil kjenne Blue Bombers med frontmannen og vokalisten Tor Wold, verdens eneste strupeløse! bluessanger. Nå er Tor ute med egen CD.

 

Etter mer enn 40 år med et navn som selv ikke alle medlemmene kunne uttale, og som folk flest utenfor kretsen oftest slett ikke forsto, har NLFL byttet navn. Fra nå av heter vi Munn- og halskreftforeningen.

 

Arkiv

I samarbeid med: 
Sist oppdatert: 24.08.2010